5 powodów, dla których implanty dentystyczne są skuteczniejsze niż aparat ortodontyczny

Implanty dentystyczne są skuteczniejsze niż aparaty ortodontyczne w powiększaniu uśmiechu Twojego dziecka. Implanty dentystyczne są opcją dla dzieci z problemami stomatologicznymi, które są trudne do skorygowania za pomocą tradycyjnych aparatów ortodontycznych lub nawyków związanych z higieną jamy ustnej. Innymi słowy, implanty dentystyczne oferują bardziej trwałe rozwiązanie w porównaniu z konwencjonalnymi metodami ortodontycznymi, takimi jak aparaty ortodontyczne i elementy ustalające. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego aparat ortodontyczny nie jest tak skuteczny jak implanty dentystyczne, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zaletach stosowania implantów dentystycznych zamiast konwencjonalnych aparatów ortodontycznych. Po przeczytaniu tego artykułu lepiej zrozumiesz, co sprawia, że ​​implanty dentystyczne są o wiele bardziej korzystne niż tradycyjna ortodoncja. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Skontaktuj się z kliniką, która odpowie na wszystkie Twoje pytania i udzieli kompleksowej pomocy w zakresie problemów z uzębieniem. Pamiętaj o corocznych kontrolach dentystycznych.

Implanty dentystyczne są trwalsze

Implanty dentystyczne są wykonane z tytanu i są chirurgicznie umieszczane w szczęce. Działają podobnie do korzeni zębów, zakotwiczając się w kości i integrując się z otaczającą tkanką. Po wszczepieniu implanty są zabezpieczane koroną implantu, która jest wykonana z innego materiału. W zależności od jakości twoich implantów mogą one być bardzo trwałe i trwać nawet 20 lat. Ponieważ implanty dentystyczne są umieszczane chirurgicznie, są trwalsze niż metalowe aparaty ortodontyczne. Z drugiej strony metalowe szelki są wkręcane w zęby w celu zapewnienia korekty. Z biegiem czasu są podatne na zużycie, zwłaszcza jeśli ocierają się o zęby. Chociaż implanty dentystyczne są trwalsze niż metalowe aparaty ortodontyczne, nie są niezniszczalne. Jeśli implant pęknie lub wypadnie, będzie to bardzo bolesne i może doprowadzić do utraty zębów. Zawsze powinieneś skonsultować się ze swoim dentystą, jeśli odczuwasz ból lub utratę zębów w wyniku wypadnięcia implantu dentystycznego.

Implanty dentystyczne są estetyczne

Kolejną zaletą implantów dentystycznych jest to, że stanowią one doskonały pomost do stomatologii estetycznej. W rzeczywistości implanty dentystyczne są często używane do podtrzymywania koron i mostów stosowanych w stomatologii estetycznej. W zależności od celów kosmetycznych implanty mogą być idealnym dodatkiem do Twojego uśmiechu. Na przykład, jeśli chcesz zmienić swój uśmiech z tradycyjnego „uśmiechnij się i wytrzymaj” na bardziej estetyczny, implanty są świetną opcją. Istnieje wiele opcji estetycznych, jeśli chodzi o projekt mostu. Możesz wybierać spośród szerokiej gamy materiałów, w tym koron wykonanych z porcelany, metalu lub kompozytu. Możesz także wybierać pomiędzy różnymi stylami, takimi jak między innymi pełne korony z wyraźnym środkiem, minimalne korony i opcje forniru.

Skontaktuj się z kliniką, która odpowie na wszystkie Twoje pytania i udzieli kompleksowej pomocy w zakresie problemów z uzębieniem. Pamiętaj o corocznych kontrolach dentystycznych.

Implanty dentystyczne są skuteczniejsze

Implanty dentystyczne są skuteczniejsze niż konwencjonalne aparaty ortodontyczne, ponieważ zapewniają pełne zamknięcie przestrzeni międzyzębowej. Aparat ortodontyczny zmienia jedynie kierunek ułożenia zębów, podczas gdy implanty tworzą pełne zamknięcie przestrzeni zębowej. Pełne zamknięcie oznacza, że ​​nie ma pozostawionych otwartych przestrzeni, co jest szczególnie ważne, ponieważ bakterie mają dostęp do kanałów korzeniowych zębów. Umożliwienie bakteriom dostępu do zęba może prowadzić do chorób dziąseł, próchnicy i potencjalnej utraty zębów.

Implanty dentystyczne mają mniej skutków ubocznych

W przeciwieństwie do konwencjonalnych aparatów ortodontycznych, implanty dentystyczne nie wiążą się z żadnymi skutkami ubocznymi. Dzieje się tak, ponieważ nie masz metalowych drutów ani zamków przymocowanych do zębów. Ponieważ implanty nie są związane z metalem, nie ma ryzyka alergii na metal, wrażliwości, zmęczenia lub złamania. Ponieważ implanty nie są połączone z zębami metalowymi drutami, nie ma ryzyka związanego z alergią na metal, wrażliwością, zmęczeniem lub pęknięciem. To sprawia, że ​​implanty dentystyczne są znacznie bezpieczniejsze niż aparat ortodontyczny. Jeśli zdecydujesz się na metalowe aparaty ortodontyczne, ważne jest, aby regularnie konsultować się z ortodontą, aby upewnić się, że są one prawidłowo założone i nie powodują uszkodzeń zębów ani dziąseł.

Wnioski

Gdy weźmiesz pod uwagę, ile czasu zajmuje wyhodowanie uśmiechu na Twoim dziecku, decyzja o zastosowaniu implantów dentystycznych zamiast aparatu ortodontycznego jest oczywista. Powinieneś wziąć pod uwagę nie tylko to, ile czasu zajmie prawidłowe dopasowanie zębów, ale także czas, jaki zajmie udoskonalenie ich uśmiechu. Aparat ortodontyczny to świetny sposób na szybkie rozwiązanie niektórych problemów z zębami, ale implanty to trwalsze rozwiązanie, które może trwać latami. Implanty dentystyczne są mocniejsze niż metalowe aparaty ortodontyczne i rzadziej powodują uszkodzenia w miarę upływu czasu. Chociaż aparaty ortodontyczne nie są tak estetyczne jak implanty, stanowią praktyczną alternatywę dla dzieci, które mają braki w uzębieniu, mają złamane zęby lub mają problemy ze zgryzem.

Skontaktuj się z kliniką, która odpowie na wszystkie Twoje pytania i udzieli kompleksowej pomocy w zakresie problemów z uzębieniem. Pamiętaj o corocznych kontrolach dentystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *