Porady dotyczące podróży do Wietnamu dla modnego podróżnika

Wietnam to raj dla fashionistek. Od kosmopolitycznych stolic, Hanoi i Ho Chi Minh City, po senne miasteczko Sapa, z pewnością odkryjesz styl, który skradł Twoje serce. Moda w Wietnamie jest zróżnicowana i eklektyczna, z wpływami krajów sąsiednich, Tajlandii, Chin i Europy. Zobaczysz wiele z tych zestawów noszonych na lokalnych rynkach, w fotografii ulicznej i w mediach internetowych. Dla tych, którzy kochają zakupy modowe tak samo, jak odkrywanie nowych miejsc i kultur, Wietnam to miejsce, w którym warto być w 2019 roku. Oto kilka wskazówek, jak możesz doświadczyć tego, co najlepsze z obu światów w tym tętniącym życiem kraju.

Przed zagraniczną podróżą – zaszczep się! Jednak zanim wyruszysz w podróż, powinieneś zadbać o swoje uzębienie.

Nie przegap stylu ulicznego

Prawdopodobnie widziałeś już piękne zdjęcia w wietnamskim stylu na tle uderzającego miasta Ho Chi Minh i Starej Dzielnicy Hanoi. Ulice tych miast są pełne modnych mieszkańców, fotografów i podróżników, którzy chcą zrobić niesamowite zdjęcia. Znawców mody znajdziesz także w miastach Ho Chi Minh i Hanoi, a także w popularnych miejscowościach turystycznych, takich jak Sapa, Dalat i Hoi An. Jeśli interesujesz się fotografią uliczną, Wietnam jest krajem, który musisz odwiedzić. Imponujące krajobrazy i kolorowe miasta w połączeniu z różnorodnym i modnym lokalnym tłumem sprawią, że ten kraj stanie się wymarzonym celem dla fashionistek.

Odwiedź lokalny targ

Jest coś niezwykle satysfakcjonującego w przeglądaniu lokalnych rynków danego kraju i znalezieniu czegoś wyjątkowego, ręcznie robionego i autentycznego. Wietnam jest pełen tych rynków, z Hoi An Mycomart i Hoi An Sunday Street Market w Hoi An, które są najbardziej popularne. Piękno tych rynków polega na tym, że można tam iść z listą w ręku i znaleźć nie tylko tradycyjne wietnamskie dekoracje, takie jak lampiony, jedwabne szale i owoce tropikalne, ale także szeroką gamę towarów zachodnich, a także przedmioty tajskie i chińskie . Dla tych, którzy lubią kupować artykuły dekoracyjne do domu, najlepsze są targowiska w Hanoi, Ho Chi Minh i delcie Mekongu.

Miej oko na H&M i Zarę

Kiedy jesteś w Wietnamie, miej oko na te dwie marki modowe. H&M ma wiele lokalizacji w Ho Chi Minh City i Hanoi, podczas gdy Zara można znaleźć tylko w Ho Chi Minh City. Obie te marki są obecne w Azji Południowo-Wschodniej i są popularne w prawie wszystkich krajach regionu. Dla wietnamskich fashionistek są to marki, które muszą mieć, a wielu lokalnych blogerów wykorzysta je jako inspiracje do swoich stylizacji.

Gorączka zakupów CNY

Księżycowy Nowy Rok to wielkie wydarzenie zakupowe w Wietnamie, podczas którego prawie wszystkie sklepy oferują ogromne rabaty i atrakcyjne wyprzedaże. Jeśli planujesz odwiedzić Wietnam w tym czasie, wypatruj znaków na lotniskach, dworcach autobusowych iw centrach handlowych. Jeśli podróżujesz do Wietnamu podczas wietnamskiego Nowego Roku, nie przegap głównych wydarzeń handlowych i wyprzedaży, które odbywają się w Hanoi, Ho Chi Minh City i Hoi An. To najbardziej świąteczna pora roku w Wietnamie, a miejscowi gromadzą się w miastach, aby świętować nowy rok z rodziną i przyjaciółmi.

Modne wieczory

Jeśli nie lubisz kupować nowych ubrań, w Wietnamie jest mnóstwo innych rzeczy do zrobienia. Niezależnie od tego, czy chcesz doświadczyć majestatycznego piękna Zatoki Ha Long, zanurzyć się w kulturze wietnamskiej na lokalnym festiwalu, czy po prostu podziwiać zabytki miasta Ho Chi Minh, w Wietnamie jest wiele rzeczy do zrobienia. Dla tych, którzy lubią robić zakupy, przez cały rok odbywa się wiele wydarzeń związanych z modą. Sprawdź Tydzień Mody w Mieście Ho Chi Minh i Tydzień Mody w Hanoi, aby mieć najlepszą szansę na znalezienie najnowszych trendów i projektów. W Wietnamie jest też wiele nocnych targów, na których można spróbować nowego jedzenia i poznać nowych ludzi.

Poznaj etniczną kulturę modową tego kraju

W Wietnamie żyje wiele różnych grup etnicznych i mniejszości, które wspólnie przyczyniły się do powstania różnorodnej sceny modowej w tym kraju. Mniejszości etniczne z centralnych wyżyn, mniejszości etniczne z delty Mekongu, mniejszości etniczne z północy i grupy etniczne z południa są popularnymi miejscami kupowania etnicznych ubrań i akcesoriów. Etniczne butiki znajdziesz też w Hanoi, Ho Chi Minh i delcie Mekongu.

Ubieraj się, by robić wrażenie w ekskluzywnych restauracjach i barach

W Wietnamie na pewno spotkasz kilka ekskluzywnych restauracji i barów. Znajdują się one głównie w miastach Ho Chi Minh City i Hanoi i są odwiedzane przez emigrantów i zamożnych mieszkańców. Jeśli chcesz być zauważony przez mieszkańców i ekspatów, upewnij się, że ubierasz się elegancko. Możesz także spróbować naśladować lokalny styl mody, nosząc tradycyjne wietnamskie stroje.

Podsumowanie

Wietnam to wspaniałe miejsce dla miłośników mody, zakupów i restauracji. Zróżnicowany krajobraz, imponujące miasta i zapierające dech w piersiach krajobrazy z pewnością zrobią na Tobie wrażenie. Tak więc, niezależnie od Twoich zainteresowań, na pewno znajdziesz coś, co wzbudzi Twoje zainteresowanie w tym kraju. Od fotografii ulicznej po wizytę na lokalnym targu — każdy znajdzie coś dla siebie, jeśli chodzi o doświadczanie tego, co najlepsze w wietnamskim stylu.

Przed zagraniczną podróżą – zaszczep się! Jednak zanim wyruszysz w podróż, powinieneś zadbać o swoje uzębienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *