Tajwan – wskazówki dotyczące zwiedzania

Tajwan to czarujący kraj pełen cudów i piękna – ale może być trochę zniechęcający, gdy odwiedzasz go po raz pierwszy. Przy tak szerokiej gamie zabytków, atrakcji i zajęć do wyboru nie jest łatwo zawęzić je do najważniejszych. Jednak rozumiejąc, co sprawia, że ​​ta wyspa jest tak wyjątkowa i korzystając z niektórych poufnych wskazówek, możesz odbyć najbardziej satysfakcjonującą podróż. Dlaczego warto przyjechać teraz i co warto zobaczyć, zrobić i zjeść, kiedy tam jesteś – mamy wszystko, co musisz wiedzieć, aby Twoja pierwsza podróż na Tajwan była jak najprzyjemniejsza.

Jednak zanim wyruszysz w podróż, powinieneś zadbać o swoje uzębienie.

Co jest takiego specjalnego w Tajwanie?

Tajwan to fascynujące miejsce. Tutaj odkryjesz niezwykle złożoną kulturę, na którą głęboko wpłynęły Chiny, Japonia i Azja Południowo-Wschodnia. Minione epoki widać w architekturze, jedzeniu i tradycjach. Zakochasz się także w przyjaznych mieszkańcach tej wyspy i oszałamiającej przyrodzie. Podróżnicy i fotografowie często komentują niesamowitą scenerię i kolory na Tajwanie. Jego liczne parki i ogrody są domem dla ogromnych odmian egzotycznych roślin, storczyków i dzikich zwierząt. Tymczasem liczne góry, plaże i inne obszary przybrzeżne oferują wspaniałe krajobrazy i jedne z najlepszych sportów wodnych w Azji.

Dlaczego warto jechać do Tajwanu?

Jeśli pasjonujesz się kulturą azjatycką i fascynującą architekturą, Tajwan jest miejscem, które musisz odwiedzić. Tutaj odkryjesz kraj o naprawdę wyjątkowej kulturze. Znajdziesz również miejsce dobrze wyposażone dla podróżników. Jest łatwa w nawigacji i ma wysoki odsetek hosteli i hoteli. Jedzenie jest wysoko oceniane, a wiele restauracji oferuje menu w języku angielskim. Ponadto istnieje szeroki zakres zajęć, które zapewnią ci zajęcie. Niezależnie od tego, czy wolisz zajęcia kulturalne, przyrodę, zakupy czy sport, znajdziesz tu coś dla siebie.

Atrakcje w Tajwanie

Odwiedź świątynie. Tajwańska architektura należy do najpiękniejszych na świecie. W całym kraju znajdziesz wiele wspaniałych świątyń i innych starożytnych budowli. Do popularnych świątyń należą świątynie w Taitung, Hualien i Fo Guang Shan. Kolejną obowiązkową atrakcją jest Aleja Wiecznego Pokoju, zbudowana na wybrzeżu Hs Sniper Beach. Znajdziesz tu liczne świątynie, plaże i szlaki spacerowe w zapierającej dech w piersiach scenerii. Jeśli chcesz zwiedzić więcej niż jeden obszar, wybierz hostel z siecią przyjaciół. Alternatywnie możesz dołączyć do wycieczki. – Dowiedz się o historii. Historia Tajwanu jest wyjątkowa. Duży wpływ na to miały Chiny, Japonia i Azja Południowo-Wschodnia. Z tego powodu jest to fascynujące miejsce, aby dowiedzieć się więcej o przeszłości regionu. Możesz także skorzystać z wielu muzeów i atrakcji kulturalnych Tajpej. Na przykład Narodowe Muzeum Nauk Przyrodniczych ma dużą kolekcję dinozaurów i skamieniałości. Alternatywnie możesz odwiedzić Narodowe Muzeum Pałacowe i Narodowe Muzeum Historyczne.

Jednak zanim wyruszysz w podróż, powinieneś zadbać o swoje uzębienie.

Co robić w Tajpej, gdy tam jesteś?

Odwiedź nocny targ. To świetne miejsce, aby spróbować lokalnych potraw, poznać tajwańską kulturę lub po prostu spotkać się z mieszkańcami. Znajdziesz szereg działań na rynku spożywczym. Możesz spróbować tajwańskiej opery, nauczyć się robić czekoladową żabę w kształcie ropuchy lub spróbować swoich sił w kaligrafii. Jeśli chcesz zanurzyć się w tajwańskiej kulturze, odwiedź pieszą wycieczkę po nocnym targu. Pod koniec tej wycieczki możesz dołączyć do klasy tajwańskiej. Może to pomóc ci dowiedzieć się więcej o wyjątkowej kulturze tego kraju. – Odwiedź tradycyjny targ uliczny. Rynki te są doskonałymi miejscami do kupowania pamiątek, robienia świetnych okazji lub po prostu spotykania się z mieszkańcami.

Popularne rynki w Taipei to: Dongda Market i Ximending. Jeśli chcesz odwiedzić inne miasta, sprawdź nasz przewodnik po najlepszych tradycyjnych targowiskach na Tajwanie. – Odwiedź ogród botaniczny. To świetny sposób, aby zobaczyć niektóre z niesamowitych walorów przyrodniczych tego kraju. Popularne ogrody to: National Pen-yu Botanical Garden, Nantou County Botanical Garden i Taichung Botanical Gardens. – Weź lekcje gotowania. To świetny sposób na poznanie wyjątkowej kultury tego kraju. Popularne lekcje gotowania to: tajwańska lekcja gotowania, tajska lekcja gotowania i chińska lekcja gotowania. – Idź na poszukiwanie skarbów. Są świetną zabawą dla grup i pozwalają odwiedzić miejsca, które są otwarte tylko w określonych porach roku. Popularne lokalizacje to: poszukiwanie skarbów w hrabstwie Nantou i plac zabaw Dufufu. – Odwiedź nocny targ. Nocny targ jest doskonałym miejscem do odkrywania lokalnej kultury, poznawania mieszkańców i próbowania lokalnych potraw. Popularne rynki to: Ximending, Dongda i Shida.

5 najważniejszych atrakcji, które trzeba zobaczyć na Tajwanie

Trzy mosty LINKS. Mosty Three LINKS to obowiązkowy punkt na Tajwanie. Dzieje się tak dlatego, że składają się z trzech wiszących mostów, które łączą trzy brzegi rzeki Keelung. Mosty są połączone chodnikami i są piękne do zwiedzania. Możesz także przejść przez środkowy most. Mosty można zwiedzać o każdej porze dnia i nocy. Zwykle są dość zajęci, więc musisz być przygotowany na tłumy. – Wieża Taipei 101. To jeden z najsłynniejszych i najwyższych drapaczy chmur na świecie. Zaprojektował go architekt K.S. Lee i został ukończony w 2004 roku. Ten budynek warto odwiedzić, aby zobaczyć, o co tyle szumu.

Została opisana jako Wieża Eiffla na Tajwanie. – Parki przyrody Yangmingshan i Shemisha. To wspaniałe miejsca do odwiedzenia i zwiedzania. Możesz odwiedzić jeden lub oba z tych parków i poznać ich różne atrakcje. Parki są idealne dla miłośników przyrody i są popularne zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców. – Tradycyjny targ uliczny Tainan. Tradycyjny targ uliczny Tainan jest jednym z największych w kraju. Możesz odwiedzić ten rynek i zwiedzić różne stragany, jednocześnie dowiadując się więcej o tajwańskiej kulturze. Targ to świetny sposób na poznanie tajwańskiej kultury i zdobycie wspaniałych pamiątek.

Jednak zanim wyruszysz w podróż, powinieneś zadbać o swoje uzębienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *