5 powodów, dla których warto podróżować do Laos

Laos to mało znany klejnot pełen niespodzianek i ukrytych klejnotów. Ten kraj Azji Południowo-Wschodniej ma tak wiele do zaoferowania podróżującym, od dziewiczych plaż i malowniczych górskich wiosek po tętniące życiem miasta i kwitnące społeczności hipisów. Jeśli szukasz miejsca na uboczu z autentyczną kulturą i przyjazną lokalną ludnością, Laos powinien znaleźć się na Twojej liście. Oto 5 powodów, dla których warto od razu dodać ten kraj do swoich planów podróży.

Przed zagraniczną podróżą – zaszczep się! Jednak zanim wyruszysz w podróż, powinieneś zadbać o swoje uzębienie.

Doświadczysz prawdziwego zanurzenia się w kulturze

Wyżynne obszary Laosu są domem dla „plemion górskich”, a kraj ten zamieszkuje kilka grup etnicznych, w tym Hmong, Yao i Lisu. Te grupy mniejszościowe są niezwykle gościnne i przyjazne, a podczas podróży możesz doświadczyć ich praktyk kulturowych z pierwszej ręki. Górzyste regiony Laosu są również domem dla oszałamiających krajobrazów, w tym Gór Annamickich, które należą do najwyższych w Azji Południowo-Wschodniej. W stolicy można również zobaczyć jedne z najbardziej imponujących starożytnych zabytków i architektury na świecie. Zróżnicowana kultura tego kraju i piękne krajobrazy sprawiają, że Laos jest idealnym miejscem dla każdego, kto chce zanurzyć się w innej kulturze.

Są tu wspaniałe krajobrazy

Laos ma jedne z najpiękniejszych krajobrazów w Azji Południowo-Wschodniej. Podczas swoich podróży możesz zobaczyć oszałamiającą scenerię Gór Annamickich i Gór Kardamonowych. Możesz także odwiedzić wspaniałe świątynie Salat Sao lub „trzech kroków”, które znajdują się bardzo blisko jaskiń Nam Ngum. To niesamowite naturalne piękno oznacza, że ​​w tym kraju jest wiele różnych miejsc do odwiedzenia. Możesz wybrać się na wędrówkę i trekking w górach lub odwiedzić tętniące życiem miasta, w tym stolicę, Vientiane. W Laosie występuje wiele różnych ekosystemów, w tym tropikalne lasy deszczowe, lasy subtropikalne i lasy namorzynowe. Oznacza to, że każdy znajdzie coś dla siebie, jeśli chodzi o krajobrazy w tym kraju.

Można się wiele dowiedzieć o życiu na wsi i lokalnej kulturze

Odległe regiony kraju są domem dla wielu mniejszości etnicznych, a niektóre z tych społeczności można odwiedzić w regionie Highlands. Będąc w Highlands, możesz dowiedzieć się wiele o lokalnej kulturze i życiu na wsi. Możesz doświadczyć wielu różnych zajęć, w tym pieszych wędrówek, interakcji z lokalnymi społecznościami i udziału w warsztatach rękodzieła. Miejscowi są bardzo gościnni, a podczas podróży można się wiele dowiedzieć o lokalnym życiu. Wyżyny Laosu są również domem dla oszałamiającej górskiej scenerii oraz wspaniałej flory i fauny. Niewiele jest lepszych sposobów na poznanie nowej kultury niż doświadczanie wiejskiego życia i lokalnej kultury w spokojnym wiejskim otoczeniu.

Życie nocne to centrum imprez

Wędrując po górach Annamitów lub odkrywając piękne krajobrazy w centralnych regionach Laosu, nie można nie zauważyć kwitnącego życia nocnego w tym kraju. Szczególnie ożywione jest życie nocne w miastach, w tym w stolicy. Możesz uczestniczyć w zajęciach, w tym tańczyć salsę, odwiedzać lokalne bary i kluby oraz słuchać najlepszej muzyki na żywo w regionie. W tym imprezowym centrum możesz także spotkać innych podróżników, dzięki czemu jest to świetne miejsce do poznawania nowych ludzi i zawierania nowych znajomości. Podczas podróży możesz cieszyć się wieloma różnymi doświadczeniami, w tym wędrówkami po górach, snorkelingiem wzdłuż wybrzeża, uczestnictwem w wydarzeniach kulturalnych i życiem nocnym. To miejsce, w którym możesz bawić się jak gwiazda rocka, nie wydając fortuny na napoje, jedzenie i zakwaterowanie.

Istnieje prężnie działająca społeczność młodych podróżników i cyfrowych nomadów

Jednym z największych atutów podróży do Laosu jest fakt, że wielu młodych ludzi chce odwiedzić ten kraj. Oznacza to, że istnieje większe prawdopodobieństwo znalezienia innych podróżników, a także młodych przedsiębiorców i cyfrowych nomadów. To miejsce, w którym możesz poznać i zaprzyjaźnić się z innymi młodymi ludźmi, zarówno online, jak i w realu. To świetne miejsce do poznawania innych podróżników, a także świetne miejsce do znalezienia pracy zdalnej i niezależnych projektów. Tętniąca życiem scena technologiczna w Laosie oznacza, że ​​będąc w kraju, możesz się wiele dowiedzieć o cyfrowym nomadyzmie. Można również znaleźć pracę zdalną, w tym programy, które uczą języka angielskiego i lekcji języka. To świetna opcja dla cyfrowych nomadów i podróżników, którzy chcą zarobić trochę pieniędzy podczas podróży.

To jest bardzo tanie

Laos jest krajem stosunkowo słabo odwiedzanym przez turystów, co oznacza, że ​​zwiedzanie go jest bardzo tanie. Możesz odwiedzić niektóre z najbardziej odległych regionów już za 40 USD dziennie. Miejscowi ludzie są również bardzo gościnni i nie wydasz dużo pieniędzy podczas pobytu w kraju. Możesz podróżować po kraju środkami transportu publicznego, odwiedzić wiele pięknych świątyń i korzystać z wielu bezpłatnych zajęć. Możesz odwiedzić świątynie w stolicy i wziąć udział w wielu wydarzeniach kulturalnych, w tym wizytach plemion górskich i warsztatach tkackich. Kraj ten jest także domem dla oszałamiających krajobrazów i pięknych świątyń, co oznacza, że ​​istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o to, gdzie się udać i co robić w tym kraju.

Podsumowanie

Laos to idealne miejsce na uboczu. Kraj ma wspaniałe krajobrazy, gościnną ludność lokalną i autentyczne doświadczenie kulturowe. Jeśli chcesz poznać kulturę, która naprawdę różni się od Twojej, powinieneś dodać Laos do swoich planów podróży.

Przed zagraniczną podróżą – zaszczep się! Jednak zanim wyruszysz w podróż, powinieneś zadbać o swoje uzębienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *