Odkryj Tajlandię dzięki tym 10 wskazówkom

Dzisiaj Tajlandia jest popularnym celem podróży turystycznych. Ma wszystko, czego szukasz na wakacjach: plaże, góry, dżungle i słonie. Ale ten kraj to znacznie więcej niż typowe miejsce docelowe z listy życzeń. Tajlandia jest także domem dla niektórych z najbardziej mistycznych świątyń i starożytnych miast na świecie. Jeśli nigdy nie byłeś w tym kraju Azji Południowo-Wschodniej i planujesz wkrótce ucieczkę, oto 10 rzeczy, które musisz wiedzieć przed wizytą w Tajlandii.

Przed zagraniczną podróżą – zaszczep się! Jednak zanim wyruszysz w podróż, powinieneś zadbać o swoje uzębienie.

Tajlandia jest monarchią konstytucyjną

Tajlandia jest monarchią konstytucyjną, podobnie jak wiele innych krajów azjatyckich. Jednak obecny król jest kimś więcej niż figurantem. Ma realną władzę i stanowi prawa kraju. Obecny król, Bhumibol Adulyadej, zasiada na tronie od lat 50. XX wieku i ma obecnie 70 lat. W rzeczywistości jest najdłużej urzędującym monarchą na świecie. Król jest szanowany i kochany przez swój lud. Uważany jest za żywego boga, a kultura tajska zawiera silny element buddyjski. Dla wielu Tajów król jest postrzegany jako mesjasz, który powróci ponownie, jeśli kraj znajdzie się w niebezpieczeństwie. Ważne jest, aby szanować monarchię, a Tajowie są bardzo przyjaźnie nastawieni do zachodnich turystów.

Tajskie jedzenie jest niesamowite

Kuchnia tajska jest bardzo popularna na całym świecie, ale nie zawsze jest bardzo dobra. Na szczęście w Bangkoku najlepsze tajskie restauracje są powyżej średniej. Jeśli nigdy nie byłeś w Tajlandii, zdziwisz się, ile masz tam wspaniałego jedzenia. Jest wielu ulicznych sprzedawców, którzy sprzedają wszystko, od pad thai po kleisty ryż z mango. A jeśli szukasz posiłku na siedząco, wiele tajskich restauracji jest również dobrych. Tajskie jedzenie jest pełne przypraw, w tym kardamonu, imbiru, trawy cytrynowej i innych. Wiele potraw tajskich jest również przygotowywanych z mlekiem kokosowym, dzięki czemu są kremowe i smaczne. Będąc w Bangkoku koniecznie spróbuj tajskiej mrożonej herbaty. Nie jest zbyt popularny w innych krajach, ale to ulubiony tajski napój.

Możesz nauczyć się podstaw języka tajskiego

Tajski jest językiem urzędowym Tajlandii. Jednak nie jest to bardzo trudny język do nauki. Jeśli mieszkasz w Bangkoku lub masz nauczyciela, wystarczy ci zaledwie kilka miesięcy nauki. Nawet jeśli nie mówisz po tajsku, jest to wspaniałe doświadczenie kulturowe. A jeśli nauczysz się tajskiego, możesz uzyskać znacznie lepsze pojęcie o tajskiej kulturze. Wielu turystów w Tajlandii decyduje się na naukę tajskiego. Jest to bardzo przydatna umiejętność, ponieważ wielu Tajów mówi po angielsku, ale większość turystów nie zna tajskiego. Nauka tajskiego jest łatwa i możesz zacząć od tajskiego dla początkujących. Jeśli nie chcesz uczyć się na własną rękę, w Bangkoku jest wiele szkół językowych.

Nie bój się psów. W rzeczywistości są bardzo przyjazne

Wielu odwiedzających Tajlandię boi się ulicznych psów. Zwykle są przyjazne, chociaż mogą na ciebie szczekać. Wielu Tajów kocha psy i trzyma je jako zwierzęta domowe, więc w mieście jest wiele psów. Jeśli boisz się psów, możesz zachować dystans. Unikaj karmienia psów i nie zbliżaj się do nich. Psy zawsze należy traktować z szacunkiem. Jeśli odwiedzasz świątynie w Tajlandii, zobaczysz wiele ulicznych psów. Należy pamiętać, że świątynie są miejscami świętymi, więc nie głaskaj ani nie karm psów. Możesz uniknąć wielu problemów, nie wchodząc w interakcje z psami. Możesz także uniknąć problemów, podejmując środki ostrożności. Jeśli odwiedzasz świątynie, upewnij się, że plecak jest zamknięty. Jest to również ważne podczas odwiedzania innych miejsc, w których przebywają psy.

Twoje zmysły zostaną przytłoczone. Przygotuj się na to!

Tajlandia to niesamowite miejsce. Istnieją setki pięknych plaż, starożytnych miast i słynnych zabytków. Istnieje również duża różnorodność kulturowa, niezależnie od tego, czy odwiedzasz świątynie w południowych, czy zachodnich miastach. Zmysł węchu w Tajlandii jest silny i zapachy mogą Cię przytłoczyć. Wiele produktów spożywczych jest bardzo pachnących, w tym kwiaty, drzewa i przyprawy. Twój zmysł wzroku jest również bardzo silny w wielu miejscach. Słońce jest mocne i należy uważać, aby nie uszkodzić oczu. Wiele miejsc w Tajlandii jest bardzo jasnych, dlatego odwiedzając wiele świątyń i miast, należy nosić okulary przeciwsłoneczne lub maskę. Jeśli odwiedzasz świątynie, powinieneś nosić długie spodnie i koszulę z rękawami. Pomoże to chronić skórę przed słońcem.

Przed zagraniczną podróżą – zaszczep się! Jednak zanim wyruszysz w podróż, powinieneś zadbać o swoje uzębienie.

Znajdują się tu jedne z najsłynniejszych zabytków świata, takie jak Świątynia Świtu i drapacze chmur w Bangkoku.

Tajlandia jest także domem dla niektórych z najsłynniejszych zabytków na świecie. Bangkok jest jednym z największych miast Azji i tętniącą życiem metropolią. W Bangkoku można znaleźć wszelkiego rodzaju sklepy, restauracje i miejsca rozrywki. Ulice są pełne ludzi i ruchu. W Bangkoku jest również wiele świątyń i świątyń buddyjskich. W Bangkoku są setki świątyń, z których wiele jest bardzo starych. Tajlandia jest także domem dla najwyższego na świecie posągu, Statuy Saman Tany. Posąg znajduje się w pobliżu miasta Khorat. Pomnik ma 7 metrów wysokości i został zbudowany w XIX wieku.

Przed wizytą naucz się kilku tajskich zwrotów. Dzięki temu Twoja podróż będzie o wiele lepsza!

Nauka niektórych tajskich zwrotów może być pomocna, jeśli odwiedzasz ten kraj. Powinieneś także nauczyć się kilku podstawowych słów i wyrażeń. Słowo na cześć to „siem ree”, a na pożegnanie to „kawin krai”. Inne przydatne słowa to „mai pen rai”, co oznacza „proszę wejść”, oraz „mai pen luey”, co oznacza „proszę wejść”. Wiele z tych słów można znaleźć w języku tajskim dla początkujących. Jeśli pójdziesz na targ w Bangkoku, zobaczysz wiele stoisk sprzedających produkty. Odwiedzając te stoiska, uprzejmie jest powiedzieć „maai pen mai”, co oznacza „masz to?”. Można to znaleźć w języku tajskim dla początkujących.

Spędzanie czasu z mieszkańcami jest ważne. Pokażą Ci prawdziwą tajską kulturę

Spędzanie czasu z Tajami jest ważne. W ten sposób zobaczysz prawdziwy sens tajskiej kultury. Tajowie to przyjaźni ludzie, którzy uwielbiają się uśmiechać i śmiać. Są również bardzo szanowani i lubią popisywać się swoją kulturą. Powinieneś spróbować rozmawiać z mieszkańcami po tajsku, kiedy jesteś w kraju. Możesz nauczyć się podstaw języka tajskiego dla początkujących. Jeśli nie znasz żadnego tajskiego, możesz znaleźć miejscowych, którzy mówią po angielsku. Zaprzyjaźnij się, gdy jesteś w Tajlandii. Tajowie są przyjaźnie nastawieni i zapraszają na obiady i przyjęcia. Możesz także zaangażować się w tajskie działania kulturalne, takie jak odwiedzanie świątyń lub wolontariat.

W Tajlandii są setki pięknych plaż. Znajdź swoją ulubioną

Jedną z najlepszych rzeczy w Tajlandii są niezliczone piękne plaże. Na północnym wschodzie w pobliżu Laosu znajdują się piękne plaże, a na południowym zachodzie w pobliżu Morza Andamańskiego. W regionie centralnym znajduje się również wiele plaż. Nawet jeśli nie lubisz pływać, wiele plaż jest nadal pięknych. Możesz spacerować wzdłuż wody, odpocząć i cieszyć się widokiem. Na wielu plażach są sprzedawcy sprzedający jedzenie i pamiątki. Na wielu plażach są też sprzedawcy sprzedający masaże i inne zabiegi.

Przed zagraniczną podróżą – zaszczep się! Jednak zanim wyruszysz w podróż, powinieneś zadbać o swoje uzębienie.

ajlandia ma ponad 100 miejsc światowego dziedzictwa UNESCO. Koniecznie odwiedź przynajmniej jedno!

Kraj ten jest tyglem różnych kultur, a starożytne miasta są pełne bogatej historii. Możesz odwiedzić słynne starożytne miasta, takie jak Bangkok i Ayutthaya. Możesz także odwiedzić świątynie buddyjskie, które znajdują się w całym kraju. W Tajlandii są setki świątyń buddyjskich. Większość z nich powstała przed XI wiekiem. Istnieje również wiele świątyń, które są nowsze i zostały zbudowane po XI wieku. Wiele z tych świątyń można zwiedzać na własną rękę w ciągu dnia. Wiele świątyń jest otwartych dla zwiedzających od wschodu do zachodu słońca. Możesz także dokonać rezerwacji przed odwiedzeniem wielu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *