Jak wybrać najlepsze implanty dentystyczne: 6 kroków, aby zacząć

Po latach rosnącego zaniepokojenia spadkiem utraty zębów wzrasta. Ze względu na wiek, próchnicę i zużycie coraz więcej Amerykanów zwraca się teraz do stomatologii opartej na implantach jako niedrogiego alternatywnego rozwiązania. Niezależnie od tego, czy masz 40, czy 60 lat, istnieje kilka opcji implantów dentystycznych, które mogą Ci pomóc. Dzięki nim możesz cieszyć się bardziej komfortową jamą ustną przez resztę życia. Implanty dentystyczne to chirurgicznie wszczepiane sztuczne zęby. Łączą się bezpośrednio z naturalnymi strukturami szczęki za pomocą śrub. Wynik? Stały zamiennik brakującego zęba, który wygląda i funkcjonuje tak samo jak Twój. Ale skąd wiesz, który implant dentystyczny jest dla Ciebie najlepszy? Czytaj dalej, aby poznać informacje poufnych informacji na temat wyboru odpowiedniego implantu.

Co to jest implant dentystyczny?

Implanty dentystyczne to sztuczne korzenie zębów, które są chirurgicznie zakotwiczone w kości, aby na stałe zastąpić brakujące zęby. Ponieważ implanty dentystyczne działają jak przedłużenie kości szczęki, urządzenia są zaprojektowane tak, aby płynnie wtapiały się w pozostałe zęby i wydawały się być naturalnym przedłużeniem Twojego uśmiechu. Dzięki temu możesz normalnie jeść, mówić i pić, bez skrępowania swoim wyglądem. Implanty dentystyczne są zaprojektowane tak, aby służyły przez całe życie. Procedura odbudowy jest wymagana co kilka lat, aby implanty były zdrowe i mocne. Jeśli pacjent nie je lub nie pije prawidłowo lub uczestniczy w forsownych zajęciach, implant może stać się słaby i wymagać usunięcia, aby uniknąć pęknięcia lub awarii.

Skontaktuj się z kliniką, która odpowie na wszystkie Twoje pytania i udzieli kompleksowej pomocy w zakresie problemów z uzębieniem. Pamiętaj o corocznych kontrolach dentystycznych.

Rodzaje implantów dentystycznych

Implanty o pełnej grubości: Pierwsze rodzaje implantów dentystycznych powstały na początku lat 80. XX wieku. Implanty te stosowano przede wszystkim do uzupełniania pojedynczych braków zębowych, takich jak górne przednie zęby lub górny środkowy siekacz. Są umieszczane chirurgicznie w kości na styku dziąsła z korzeniem.

Implanty o niepełnej grubości. Część implantu stosowana w implantach o niepełnej grubości jest usuwana chirurgicznie, pozostawiając tylko część, która ma zostać umieszczona w kości szczęki.
Implanty dentystyczne z implantem pooperacyjnym. Ten rodzaj implantu jest najnowszą innowacją w zakresie rodzajów implantów dentystycznych. Te implanty są przeznaczone do zastąpienia wielu zębów jednym umieszczeniem implantu.

Materiał używany do implantów dentystycznych

Tytan: ten metal jest wysoce odporny na próchnicę i bakterie. Jest również hipoalergiczny, więc nadaje się dla osób uczulonych na metal. Jednak tytan ma bardzo wysoką cenę w porównaniu z innymi materiałami.

Stal nierdzewna: Stal nierdzewna jest również odporna na bakterie, ale jest mniej uczulająca niż tytan. Jest jednak tańszy niż tytan i może być stosowany przez pacjentów uczulonych na ten metal.

hydroksyapatyt: Jest to naturalny minerał występujący w organizmie człowieka, w tym w zębach. Wszystkie implanty dentystyczne są wykonane z tytanu, stali nierdzewnej lub innych stopów. Następnie materiał implantu miesza się z solą fizjologiczną.

Jak powstaje mieszanka? Najpierw sól fizjologiczna jest mieszana z minerałem, który jest higroskopijny, co oznacza, że ​​przyciąga wilgoć. Następnie mieszaninę umieszcza się w sterylnej sterylnej maszynie, w której sól fizjologiczna jest rozkładana.

Zalety implantów dentystycznych

Bardziej trwałe niż implanty zawierające tylko zębinę: Wiadomo, że implanty tytanowe i ze stali nierdzewnej są znacznie trwalsze niż inne rodzaje implantów, w tym implanty ze stopów. Jako takie, mogą być stosowane w leczeniu szerszego zakresu problemów dentystycznych.

Nie jest wymagana żadna dodatkowa renowacja. Jedynym leczeniem, jakiego potrzebujesz po operacji wszczepienia implantu, są regularne wizyty kontrolne i czyszczenie, aby zapobiec chorobom jamy ustnej.
Brak bólu: Procedura wszczepienia implantu jest zwykle bezbolesna, a większość pacjentów może natychmiast wrócić do normalnej aktywności.

Brak ryzyka infekcji. Wiadomo, że implanty z tytanu i stali nierdzewnej są praktycznie wolne od infekcji.

Całkowite pokrycie korzenia. Implanty dentystyczne są chirurgicznie umieszczane w kości. Nie ma już szans na recesje dziąseł i inne problemy z jamą ustną.

Wady implantów dentystycznych

Drogie: Implanty tytanowe i ze stali nierdzewnej należą do najdroższych typów implantów. Jednak ceny implantów dentystycznych znacznie spadły w ostatnich latach.

Długi czas gojenia: wiadomo, że implanty z tytanu i stali nierdzewnej goją się dłużej w porównaniu z innymi typami implantów.

Powstawanie blizny: Godną uwagi wadą implantów z tytanu i stali nierdzewnej jest możliwość tworzenie tkanki włóknistej lub podobnej do blizny. Z czasem może to prowadzić do nieatrakcyjnego wyglądu.

Możliwa infekcja: Wiadomo, że implanty z tytanu i stali nierdzewnej są podatne na możliwe infekcje.

Możliwa awaria implantu: implanty z tytanu i stali nierdzewnej wiadomo, że są podatne na uszkodzenia lub awarie. Można to przypisać wysokiej cenie tych implantów.

Skontaktuj się z kliniką, która odpowie na wszystkie Twoje pytania i udzieli kompleksowej pomocy w zakresie problemów z uzębieniem. Pamiętaj o corocznych kontrolach dentystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *