Jak zostałem rzecznikiem szczepionek

Ludziom, którzy śledzili wiadomości w ciągu ostatnich kilku lat, musi się wydawać, że wydarzył się cud. Obecnie istnieje skuteczny sposób zapobiegania niektórym chorobom, więc nie możemy pozwolić, aby nas już straszyły. Szczepienia nie są już obowiązkowe i powinny być opcjonalne dla rodziców, którzy nie chcą narażać swoich dzieci na igły. Jednak ze względu na to, jak irracjonalni są obecnie antyszczepionkowcy, musimy być bardziej świadomi ryzyka i skutków ubocznych, zanim pozwolimy naszym dzieciom na jakiekolwiek szczepionki. Nie jest łatwo być vaxxerem. Kiedy dorastałem na Filipinach, ujawnienie przez dorosłych, że jesteś zwolennikiem szczepionek, było dla dorosłych tabu. Twoja rodzina i przyjaciele unikaliby cię, gdyby wiedzieli o twoich poglądach na temat szczepień. Twoi znajomi udawaliby, że cię nie znają, gdyby widzieli, jak rozmawiasz z innymi dorosłymi. Dopiero gdy wyprowadziłem się z mojego rodzinnego miasta, zdałem sobie sprawę, jak bardzo ludzie zmienili się w kwestii szczepionek; ale może nie we właściwy sposób. Gdy tylko przybyłem na studia i poznałem nowych ludzi, wiedzieli o mnie prawie wszystko w ciągu kilku minut od spotkania – w tym, że jestem zwolennikiem szczepionek.

Kim jest rzecznik szczepionek?

Zwolennik szczepionek to osoba, która w pełni popiera szczepienia i chce dowiedzieć się więcej o różnych korzyściach płynących ze szczepień. Niektórzy zwolennicy szczepień są antyszczepionkowcami, ale większość z nich opowiada się za nauką. Zwolennicy szczepień są bardzo ważni dla społeczeństwa. Pomagają zwalczać nastroje antyszczepionkowe, które dzięki internetowi zyskują na popularności. Jeśli chcemy nadal mieć bezpieczne i skuteczne szczepionki, musimy nadal wspierać tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących ze szczepień dla naszego zdrowia.

Przed zagraniczną podróżą – zaszczep się! Jednak zanim wyruszysz w podróż, powinieneś zadbać o swoje uzębienie.

Jak zostałem rzecznikiem szczepionek

Dorastając, zawsze wstawałem wcześnie. W wieku pięciu lat byłem już na nogach z rodzeństwem i oglądałem kreskówki. To była moja rutyna każdego ranka. Odkryłem, że bardziej lubię czytać niż oglądać telewizję, więc czytam tyle książek, ile mogę znaleźć. Niektóre z moich ulubionych książek zostały napisane przez dr Searsa i dr Schaffnera. Uwielbiałem też czytać magazyny i gazety o zdrowiu. Ilekroć dostawałem prezent urodzinowy w postaci nowego produktu zdrowotnego, zawsze dobrze go wykorzystywałem. Na przykład, kiedy miałem 14 i 15 lat, robiłem własne mikstury witaminowe z witamin i minerałów, które znalazłem w domu. Przygotowywałam też własne przepisy ziołowe na leczenie przeziębienia i innych chorób w domu. Na pierwszym roku w liceum dostałem swój pierwszy smartfon. Dużo czytałem o korzyściach zdrowotnych smartfonów i o tym, jak mogą nam pomóc w osiągnięciu naszych celów zdrowotnych. Zdałem sobie sprawę, że smartfony mogą być narzędziem do walki z chorobami, więc zacząłem badać korzyści zdrowotne smartfonów. Znalazłem aplikację na smartfona o nazwie MyFitnessPal. Jest to narzędzie do śledzenia diety i ćwiczeń, które pomaga ludziom zachować odpowiedzialność za ich cele zdrowotne. Pobrałem aplikację i zacząłem rejestrować w niej moje jedzenie i spożycie ćwiczeń. Odkryłem, że rejestrowanie mojego spożycia żywności pomogło mi zachować odpowiedzialność. Odkryłem również, że pomiary pomogły mi śledzić postępy w osiąganiu celów zdrowotnych.

Problem z ruchem antyszczepionkowym

Antyszczepionkowcy to ludzie, którzy uważają, że szczepienia są niebezpieczne, nieskuteczne lub że jest to spisek systemu medycznego. Ci ludzie uważają, że powinni mieć prawo wyboru, czy zaszczepić swoje dziecko, czy nie. Sprzeciwiają się również obowiązkowym przepisom dotyczącym szczepień, takim jak te obowiązujące na Filipinach i w wielu innych krajach. Wielu ludzi należących do tego ruchu ma dobre intencje. Obawiają się, że szczepionki mogą zawierać szkodliwe składniki lub mogą wyrządzać szkody. Jest to uzasadniona obawa, ale niestety jest to również argument słomiany. Nie ma dowodów na to, że szczepienia są szkodliwe lub niebezpieczne.

Jak zostać skuteczniejszym adwokatem?

Najprostszym sposobem walki z ruchem antyszczepionkowym jest pokazanie ludziom, jak ważne są szczepienia. Bądź orędownikiem nauki i zachęcaj innych, aby dowiedzieli się więcej o korzyściach płynących ze szczepionek. Edukuj innych o szkodach, jakie wyrządzają antyszczepionkowcy i o tym, jak ważne jest szczepienie. Możesz także spróbować walczyć z antyszczepionkowcami, wzywając ich, gdy przedstawiają słabe argumenty. Istnieje wiele sposobów walki z ruchem antyszczepionkowym, ale największą szansą na sukces jest pokazanie ludziom, że szczepienia są ważne i korzystne dla społeczeństwa.

Podsumowanie

Szczepienia to ważny sposób ochrony siebie i swojej rodziny przed szkodliwymi chorobami. Największą szansą na sukces jest pokazanie korzyści płynących ze szczepień i obalenie mitów na ich temat. Ważne jest również, aby być zwolennikiem nauki i zachęcać innych do dowiedzenia się więcej o korzyściach zdrowotnych płynących ze szczepień. Jeśli jesteś antyszczepionkowcem, musisz zrozumieć, że szczepienia są korzystne i ważne dla społeczeństwa.

Przed zagraniczną podróżą – zaszczep się! Jednak zanim wyruszysz w podróż, powinieneś zadbać o swoje uzębienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *